- DEVA
- Gelir tablosu
Deva Holding'in gelir tablosu nasıl?
2025 yılında hasılat 19,2 Mrd ₺ (önceki yıla göre −%4,9), esas faaliyet kârı 758 Mn ₺, dönem zararı 807 Mn ₺ oldu.
Hasılatın ne kadarı kâra dönüşüyor?
2025Gelir tablosu kalemleri dönemlere göre nasıl değişti?
Yıllık dönemler
Milyon TL · enflasyon düzeltmeli sütunlar kendi rapor tarihinin parasıyla
| Enflasyon düzeltmeli | Nominal | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Milyon TL | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
| Kâr veya zarar kısmı | |||||
| Hasılat | 19.246−%4,9 | 15.458−%5,5 | 11.330+%30,0 | 4.478+%92,2 | 2.330+%25,1 |
| Satışların Maliyeti | −12.941+%6,5 | −9.286−%2,3 | −6.584+%13,0 | −2.134+%120 | −971+%13,9 |
| Ticari faaliyetlerden brüt kâr (zarar) | 6.305−%22,0 | 6.173−%9,9 | 4.746+%64,6 | 2.344+%72,5 | 1.359+%34,5 |
| Brüt kâr (zarar) | 6.305−%22,0 | 6.173−%9,9 | 4.746+%64,6 | 2.344+%72,5 | 1.359+%34,5 |
| Genel Yönetim Giderleri | −2.629+%11,3 | −1.804+%10,0 | −1.136−%9,8 | −372+%88,5 | −197+%41,6 |
| Pazarlama Giderleri | −2.804−%6,8 | −2.299+%5,1 | −1.515+%24,0 | −558+%105 | −272+%57,2 |
| Araştırma ve Geliştirme Giderleri | −1.002+%23,1 | −622−%59,8 | −1.072+%243 | −163+%120 | −74−%8,5 |
| Esas Faaliyetlerden Diğer Gelirler | 962−%47,4 | 1.397−%13,1 | 1.113+%7,0 | 469−%16,3 | 559+%268 |
| Esas Faaliyetlerden Diğer Giderler | −75+%29,6 | −44−%75,8 | −126−%5,5 | −28+%27,1 | −22+%70,1 |
| Esas faaliyet kârı (zararı) | 758−%79,3 | 2.800−%3,5 | 2.009+%101 | 1.691+%24,9 | 1.353+%78,9 |
| Yatırım Faaliyetlerinden Gelirler | 346−%24,1 | 348−%39,2 | 397+%55,0 | 155+%778 | 18+%209 |
| Yatırım Faaliyetlerinden Giderler | −11−%93,4 | −127 | 0−%100 | −7+%39.833 | 0 |
| Finansman geliri (gideri) öncesi faaliyet kârı (zararı) | 1.093−%72,3 | 3.021−%13,0 | 2.406+%93,8 | 1.839+%34,1 | 1.371+%79,8 |
| Finansman Giderleri | −2.768−%28,6 | −2.961+%26,5 | −1.621+%35,6 | −539+%154 | −213+%83,8 |
| Net Parasal Pozisyon Kazançları (Kayıpları) | 1.582+%290 | 310−%82,0 | 1.191+%1,6 | ||
| Sürdürülen faaliyetler vergi öncesi kârı (zararı) | −93 | 369−%87,0 | 1.976+%62,2 | 1.300+%12,2 | 1.158+%79,2 |
| Sürdürülen Faaliyetler Vergi (Gideri) Geliri | −714+%81,9 | −300 | 1.410 | 61+%416 | 12+%140 |
| Dönem Vergi (Gideri) Geliri | −12−%87,8 | −74−%63,8 | −142+%1.586 | −5−%10,9 | −6+%66,3 |
| Ertelenmiş Vergi (Gideri) Geliri | −702+%138 | −226 | 1.552 | 66+%276 | 18+%109 |
| Sürdürülen faaliyetler dönem kârı (zararı) | −807 | 69−%98,6 | 3.385+%298 | 1.360+%16,2 | 1.170+%79,6 |
| Dönem kârı (zararı) | −807 | 69−%98,6 | 3.385+%298 | 1.360+%16,2 | 1.170+%79,6 |
| Dönem Karının (Zararının) Dağılımı | |||||
| Ana Ortaklık Payları | −807 | 69−%98,6 | 3.385+%298 | 1.360+%16,2 | 1.170+%79,6 |
Rakamların altındaki yüzde, aynı raporun önceki yıl sütununa göre değişimdir.
Çeyreklik dönemler
Milyon TL · enflasyon düzeltmeli; her sütun kendi rapor tarihinin parasıyla
| Milyon TL | Nisan–Haziran 2026 | Ocak–Mart 2026 | Temmuz–Eylül 2025 | Nisan–Haziran 2025 | Ocak–Mart 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Kâr veya zarar kısmı | |||||
| Hasılat | 6.005+%8,4 | 5.912+%7,9 | 4.474−%8,3 | 4.194+%9,9 | 4.187−%15,4 |
| Satışların Maliyeti | −2.823−%25,4 | −3.835+%11,4 | −3.023+%4,5 | −2.866+%25,6 | −2.630−%7,5 |
| Ticari faaliyetlerden brüt kâr (zarar) | 3.182+%81,4 | 2.077+%1,9 | 1.451−%26,9 | 1.328−%13,5 | 1.557−%26,0 |
| Brüt kâr (zarar) | 3.182+%81,4 | 2.077+%1,9 | 1.451−%26,9 | 1.328−%13,5 | 1.557−%26,0 |
| Genel Yönetim Giderleri | −687−%6,0 | −655+%2,0 | −694+%25,8 | −553+%4,5 | −491+%0,3 |
| Pazarlama Giderleri | −989+%13,0 | −843+%6,4 | −605−%4,8 | −662−%4,3 | −605−%12,7 |
| Araştırma ve Geliştirme Giderleri | −481+%48,7 | −338−%1,8 | −264+%773 | −245−%20,9 | −263+%0,6 |
| Esas Faaliyetlerden Diğer Gelirler | 239−%10,5 | 136−%40,7 | 260−%10,2 | 202−%47,9 | 175−%69,9 |
| Esas Faaliyetlerden Diğer Giderler | −14−%33,5 | −30−%24,2 | −7 | −16−%25,7 | −30+%81,5 |
| Esas faaliyet kârı (zararı) | 1.250+%1.673 | 348−%22,5 | 141−%86,7 | 53−%85,5 | 343−%72,0 |
| Yatırım Faaliyetlerinden Gelirler | 116+%0,1 | 90−%73,0 | 1−%99,4 | 87−%28,0 | 254+%199 |
| Yatırım Faaliyetlerinden Giderler | 0,1 | −1−%74,7 | 0−%100 | −8−%91,9 | −3−%90,2 |
| Finansman geliri (gideri) öncesi faaliyet kârı (zararı) | 1.366+%676 | 437−%43,8 | 142−%88,6 | 133−%66,4 | 594−%53,5 |
| Finansman Giderleri | −678−%27,5 | −522−%36,2 | −627−%39,1 | −707−%13,7 | −625−%15,1 |
| Net Parasal Pozisyon Kazançları (Kayıpları) | −161 | 632+%132 | 348 | 744+%8,4 | 208 |
| Sürdürülen faaliyetler vergi öncesi kârı (zararı) | 528+%134 | 547+%135 | −137+%389 | 170−%35,3 | 178−%27,8 |
| Sürdürülen Faaliyetler Vergi (Gideri) Geliri | 87−%80,1 | −638+%206 | 117 | 329−%63,8 | −159−%79,3 |
| Dönem Vergi (Gideri) Geliri | −4 | −5+%106 | −6 | 0,1−%98,1 | −2−%98,1 |
| Ertelenmiş Vergi (Gideri) Geliri | 91−%79,1 | −633+%208 | 122 | 329−%63,6 | −157−%76,7 |
| Sürdürülen faaliyetler dönem kârı (zararı) | 614−%6,9 | −91 | −21−%94,2 | 499−%57,4 | 18 |
| Dönem kârı (zararı) | 614−%6,9 | −91 | −21−%94,2 | 499−%57,4 | 18 |
| Dönem Karının (Zararının) Dağılımı | |||||
| Ana Ortaklık Payları | 614−%6,9 | −91 | −21−%94,2 | 499−%57,4 | 18 |
Rakamların altındaki yüzde, aynı raporda önceki yılın aynı çeyreğine göre değişimdir.
Son rapor 14 Ağustos 2026 tarihinde açıklandı.
Bu sayfa bilgi amaçlıdır, yatırım tavsiyesi değildir.