Piyasalar
Enerji

Çan2 Termik (CANTE) hissesi nasıl?

0,99₺
+%3,13 5 Kasım kapanışı
Piyasa değeri
9,9 Mrd ₺
Özsermaye kârlılığı
−%6,7
Net kâr marjı
−%27,7
Temettü (son 12 ay)
Ödeme yok
Karşılaştır

3 Soruda CANTE

BorsaPusula Skoru
Finansallar %60 · Trend %40 (yönlü)

Finansalları nasıl?

Bilanço güçlü, büyüme, kalite ve temettü zayıf

Temel skor 53 / 100

  • Kalite29
  • Değerleme100
  • Büyüme39
  • Bilanço sağlığı84
  • Temettü0

Fiyatı makul mü?

Ucuz tarafta

PD/DD
0,31 · sektör 0,80

Trend destekliyor mu?

Hayır · Trend Bozuldu

Trend Bozuldu 21 Eylül'de oluştu. Kapanış 1,04 ₺ üstüne çıkmadan (fiyatın %5,1 üstü) trend desteklemiyor.

  • Fiyat trend dönüş seviyesinin üstünde: sağlanmıyor1,04 ₺
  • Trend gücü yeterli (ADX ≥ 25): sağlanıyor48,4
  • Kısa vade uzun vadenin üstünde (EMA 12 > EMA 99): sağlanmıyor0,97 / 1,21
  • Yön alıcılardan yana (DI+ > DI−): sağlanmıyor16,1 / 28,3
  • Haftalık trend yukarı: sağlanmıyoraşağı

Trend dönüş seviyesi (Supertrend): 1,04 ₺ · fiyatın %5,1 üstünde

Ne anlama geliyor?

Finansallar. En güçlü alan değerleme (güçlü, 100 / 100), en zayıf alan temettü (zayıf, 0 / 100).

Çan2 Termik kısaca

5 Kasım 2026 kapanışı itibarıyla

Faaliyet
Enerji sektörü · Elektrik Üretim
Son rapor (2026 ilk yarı)
Hasılat 3,8 Mrd ₺ (+⁠%12,2) · Net zarar 2,9 Mrd ₺ (+⁠%17,0)
Değerleme
F/K hesaplanmıyor (son 12 ayda net zarar) · PD/DD 0,31 (sektör ortancası 0,80) → ucuz tarafta
Borç durumu
Net borç FAVÖK'ün 0,1 katı · Cari oran 2,91
Sektördeki yeri
Özsermaye kârlılığında 22 şirket arasında 19.
Temettü (son 12 ay)
Ödeme yok
Trend
21 Eylül 2026'dan beri Trend Bozuldu

Son dört çeyrekte hasılat ve net kâr nasıl değişti?

Nis–Haz
2026
Oca–Mar
2026
Tem–Eyl
2025
Nis–Haz
2025
HasılatMrd ₺1,79−%10,61,86+%45,61,82−%19,71,52+%24,5
Net kârMrd ₺−1,79−%13,3−1,03+%168−0,98+%1.369−1,56+%550

Yüzde: önceki yılın aynı çeyreğine göre. Enflasyon düzeltmeli; her sütun kendi rapor tarihinin parasıyla. Ekim–Aralık çeyreği ayrı açıklanmadığı için tabloda yok; yıl sonu rakamları finansal tablolarda.

Son haberler

Teknik ayrıntılar
Sık sorulanlar ve yöntem

CANTE hakkında sık sorulanlar

Çan2 Termik (CANTE) hissesi nasıl?
Çan2 Termik (CANTE) Enerji sektöründe işlem görüyor; 5 Kasım 2026 kapanışında hisse fiyatı 0,99 ₺, piyasa değeri 9,9 Mrd ₺. 2026 ilk yarı raporunda hasılat 3,8 Mrd ₺ (önceki yılın aynı dönemine göre +⁠%12,2), net zarar 2,9 Mrd ₺ (+⁠%17,0) oldu. Son 12 ayda net zarar olduğu için F/K hesaplanmıyor; PD/DD 0,31 (sektör ortancası 0,80); fiyat sektörüne göre ucuz tarafta. Son 12 ayda temettü ödemedi; 21 Eylül 2026'dan beri Trend Bozuldu durumu sürüyor.
Çan2 Termik ne iş yapar?
Çan2 Termik Borsa İstanbul'da Enerji sektöründe yer alıyor. Faaliyet konusu: Elektrik Üretim.
CANTE temettü veriyor mu?
Son 12 ayda temettü ödemesi yok.
CANTE bilançosu nasıl?
30 Haziran 2026 itibarıyla toplam varlıklar 34,4 Mrd ₺, ana ortaklık özkaynağı 31,7 Mrd ₺. Net nakit 2,1 Mrd ₺; cari oran 2,91. Bilanço sayfası
CANTE F/K oranı kaç?
Son 12 ayda net zarar olduğu için F/K hesaplanmıyor. PD/DD 0,31, sektör ortancası 0,80.
CANTE hissesinin teknik görünümü nasıl?
5 Kasım 2026 kapanışında trend durumu Trend Bozuldu; bu durum 21 Eylül 2026'da başladı. Trend dönüş seviyesi (Supertrend) 1,04 ₺.

Trend durumu beş koşuldan çıkar; koşulların ve puanların hesabı Metodoloji sayfasında.

Finansalları nasıl?

Bilanço güçlü, büyüme, kalite ve temettü zayıf

Temel skor
100 üzerinden

Beş başlığın ağırlıklı ortalaması: kalite %30, değerleme %20, büyüme %20, bilanço sağlığı %20, temettü %10.

  • Kalite29Özsermaye kârlılığı son 12 ayda −%6,7 · 2025 net kâr marjı −%27,7 · sağlamlık kontrolü 4/9.
  • Değerleme100Son 12 ayda zarar olduğu için F/K yok · PD/DD 0,31 · sektör ortancası 0,80.
  • Büyüme392025: hasılat −%22,9, net kâr −%5,9 · 2026 ilk yarı: hasılat +%12,2, net kâr −%17,0 (enflasyon düzeltmeli).
  • Bilanço sağlığı84Net borç FAVÖK'ün 0,14 katı · cari oran 2,22 (2025 sonu).
  • Temettü0Son iki yılda nakit temettü ödemesi yok.

Şirket bildirimleri

Eylül 2026

Ağustos 2026

Finansal raporFinansal Rapor

Temmuz 2026

Mayıs 2026

Finansal raporFinansal Rapor