Enerjisa Enerji (ENJSA) hissesi nasıl?
- Piyasa değeri
- 140 Mrd ₺
- Özsermaye kârlılığı
- %7,8
- Net kâr marjı
- %1,4
- Temettü (son 12 ay)
- %4,28
3 Soruda ENJSA
Finansalları nasıl?
Temettü öne çıkıyor
Temel skor 63 / 100
Fiyatı makul mü?
Karışık
- F/K
- 15,1 · sektör 19,3
- PD/DD
- 1,17 · sektör 0,80
Analist hedef ortalaması 155,09 ₺ · fiyatın %30,8 üstünde · 5 analist
Trend destekliyor mu?
Henüz değil · Yatay
Yatay durum 2 Ekim'de oluştu. Fiyat trend dönüş seviyesinin üstünde; Güçlü Trend için diğer koşulların da sağlanması gerekiyor.
- ✓Fiyat trend dönüş seviyesinin üstünde: sağlanıyor104,44 ₺
- –Trend gücü yeterli (ADX ≥ 25): sağlanmıyor15,1
- ✓Kısa vade uzun vadenin üstünde (EMA 12 > EMA 99): sağlanıyor113,02 / 110,51
- ✓Yön alıcılardan yana (DI+ > DI−): sağlanıyor22,0 / 18,2
- ✓Haftalık trend yukarı: sağlanıyoryukarı
Trend dönüş seviyesi (Supertrend): 104,44 ₺ · fiyatın %11,9 altında
Ne anlama geliyor?
Finansallar. En güçlü alan temettü (güçlü, 92 / 100), en zayıf alan değerleme (zayıf, 45 / 100).
Enerjisa Enerji kısaca
4 Kasım 2026 kapanışı itibarıyla
- Faaliyet
- Enerji sektörü · Elektrik enerjisi dağıtımı, perakende satışı ve ilgili sair faaliyetler ile iştigal eden şirketlere iştirak…
- Son rapor (2026 ilk 9 ay)
- Hasılat 199 Mrd ₺ (−%5,8) · Net kâr 6,7 Mrd ₺ (+%1.057)
- Değerleme
- F/K 15,1 (sektör ortancası 19,3) · PD/DD 1,17 (0,80) → karışık
- Borç durumu
- Net borç FAVÖK'ün 1,4 katı · Cari oran 0,84
- Sektördeki yeri
- F/K'de 13 şirket arasında 7. Özsermaye kârlılığında 22 şirket arasında 6.
- Temettü (son 12 ay)
- Hisse başına brüt 5,08 ₺ · verim %4,28
- Trend
- 2 Ekim 2026'dan beri Yatay
Son dört çeyrekte hasılat ve net kâr nasıl değişti?
| Tem–Eyl 2026 | Nis–Haz 2026 | Oca–Mar 2026 | Tem–Eyl 2025 | |
|---|---|---|---|---|
| HasılatMrd ₺ | 75,8−%3,9 | 58,1−%6,2 | 55,1−%7,7 | 60,8−%12,5 |
| Net kârMrd ₺ | 3,78+%295 | 1,59+%135 | 1,08geçen yıl zarar | 0,74geçen yıl zarar |
Yüzde: önceki yılın aynı çeyreğine göre. Enflasyon düzeltmeli; her sütun kendi rapor tarihinin parasıyla. Ekim–Aralık çeyreği ayrı açıklanmadığı için tabloda yok; yıl sonu rakamları finansal tablolarda.
Son haberler
Sık sorulanlar ve yöntem
ENJSA hakkında sık sorulanlar
- Enerjisa Enerji (ENJSA) hissesi nasıl?
- Enerjisa Enerji (ENJSA) Enerji sektöründe işlem görüyor; 4 Kasım 2026 kapanışında hisse fiyatı 118,60 ₺, piyasa değeri 140 Mrd ₺. 2026 ilk 9 ay raporunda hasılat 199 Mrd ₺ (önceki yılın aynı dönemine göre −%5,8), net kâr 6,7 Mrd ₺ (+%1.057) oldu. F/K 15,1 (sektör ortancası 19,3) ve PD/DD 1,17 (sektör ortancası 0,80); iki oran sektörüne göre farklı yönleri gösteriyor. Son 12 ayda hisse başına brüt 5,08 ₺ temettü ödedi; 2 Ekim 2026'dan beri Yatay durum sürüyor.
- Enerjisa Enerji ne iş yapar?
- Enerjisa Enerji Borsa İstanbul'da Enerji sektöründe yer alıyor. Faaliyet konusu: Elektrik enerjisi dağıtımı, perakende satışı ve ilgili sair faaliyetler ile iştigal eden şirketlere iştirak etmek ve iştiraklerini yönetmek dahil Ana sözleşmede yazılı olan diğer hususlar.
- ENJSA temettü veriyor mu?
- Son 12 ayda hisse başına brüt 5,08 ₺ temettü ödendi (15 Nisan 2026); 4 Kasım 2026 kapanışına göre verim %4,28.
- ENJSA bilançosu nasıl?
- 30 Eylül 2026 itibarıyla toplam varlıklar 302 Mrd ₺, ana ortaklık özkaynağı 119 Mrd ₺. Net borç 83,4 Mrd ₺ (kiralamalar dahil); cari oran 0,84. Bilanço sayfası
- ENJSA F/K oranı kaç?
- 4 Kasım 2026 kapanışına göre F/K 15,1; sektör ortancası 19,3. PD/DD 1,17, sektör ortancası 0,80.
- ENJSA hissesinin teknik görünümü nasıl?
- 4 Kasım 2026 kapanışında trend durumu Yatay; bu durum 2 Ekim 2026'da başladı. Trend dönüş seviyesi (Supertrend) 104,44 ₺.
Trend durumu beş koşuldan çıkar; koşulların ve puanların hesabı Metodoloji sayfasında.
Finansalları nasıl?
Temettü öne çıkıyor
Beş başlığın ağırlıklı ortalaması: kalite %30, değerleme %20, büyüme %20, bilanço sağlığı %20, temettü %10.
- Kalite67Özsermaye kârlılığı son 12 ayda %7,8 · 2025 net kâr marjı %1,4 · sağlamlık kontrolü 7/9.
- Değerleme45F/K 15,10 · sektör ortancası 19,32 · PD/DD 1,17 · sektör ortancası 0,80.
- Büyüme692025: hasılat −%6,6, net kâr +%149,9 · 2026 ilk 9 ay: hasılat −%5,8, net kâr +%1.056,7 (enflasyon düzeltmeli).
- Bilanço sağlığı55Net borç FAVÖK'ün 1,43 katı · cari oran 0,79 (2025 sonu).
- Temettü92Son 12 ay temettü verimi %4,28 · önceki 12 ayda da ödeme var.
Bu hisse için temel göstergelerin özeti gösteriliyor.
Büyüme
Yıllık değişim
Kârlılık
Oran, %
Değerleme
Fiyatı makul mü?
Sağlamlık kontrolü
Son yıllık rapor
Bilanço sağlığı
Dönem sonu
Temettü
Hisse başına brüt ödeme · TL
Finansal veri şu an alınamadı.