- ARASE
- Gelir tablosu
Doğu Aras Enerji Yatırımları'nın gelir tablosu nasıl?
2025 yılında hasılat 32,7 Mrd ₺ (önceki yıla göre −%37,4), esas faaliyet kârı 7,6 Mrd ₺, dönem kârı 2,2 Mrd ₺ oldu.
Hasılatın ne kadarı kâra dönüşüyor?
2025Gelir tablosu kalemleri dönemlere göre nasıl değişti?
Yıllık dönemler
Milyon TL · enflasyon düzeltmeli sütunlar kendi rapor tarihinin parasıyla
| Enflasyon düzeltmeli | Nominal | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Milyon TL | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
| Kâr veya zarar kısmı | |||||
| Hasılat | 32.720−%37,4 | 39.897+%17,7 | 23.485−%19,6 | 15.671+%156 | 5.548+%101 |
| Satışların Maliyeti | −20.974−%47,8 | −30.684+%23,7 | −17.185−%32,3 | −13.503+%167 | −5.099+%130 |
| Ticari faaliyetlerden brüt kâr (zarar) | 11.746−%2,6 | 9.213+%1,3 | 6.300+%65,9 | 2.168+%103 | 448−%18,0 |
| Brüt kâr (zarar) | 11.746−%2,6 | 9.213+%1,3 | 6.300+%65,9 | 2.168+%103 | 448−%18,0 |
| Genel Yönetim Giderleri | −1.746+%3,1 | −1.294+%15,3 | −777+%49,7 | −278+%43,6 | −193−%11,8 |
| Pazarlama Giderleri | −2.446−%13,0 | −2.149+%17,9 | −1.263+%40,2 | −484+%48,7 | −282+%110 |
| Esas Faaliyetlerden Diğer Gelirler | 187−%40,0 | 238−%8,8 | 181+%82,1 | 61−%30,1 | 712+%75,3 |
| Esas Faaliyetlerden Diğer Giderler | −168+%50,9 | −85−%35,2 | −91−%21,5 | −61+%200 | −20+%48,8 |
| Esas faaliyet kârı (zararı) | 7.572−%2,3 | 5.924−%5,7 | 4.350+%84,2 | 1.406+%128 | 665+%13,4 |
| Yatırım Faaliyetlerinden Gelirler | 0,2 | ||||
| TFRS 9 Uyarınca Belirlenen Değer Düşüklüğü Kazançları (Zararları) ve Değer Düşüklüğü Zararlarının İptalleri | −12−%81,0 | −50 | 16 | −46+%200 | −15+%11,7 |
| Finansman geliri (gideri) öncesi faaliyet kârı (zararı) | 7.560−%1,7 | 5.874−%6,8 | 4.366+%90,6 | 1.360+%126 | 649+%13,5 |
| Finansman Gelirleri | 690+%19,2 | 442+%98,4 | 154+%143 | 34−%33,7 | 4−%16,1 |
| Finansman Giderleri | −1.882−%30,2 | −2.059+%111 | −676+%63,2 | −409+%129 | −179+%40,9 |
| Net Parasal Pozisyon Kazançları (Kayıpları) | −3.143−%11,2 | −2.705+%10,5 | −1.695+%17,5 | ||
| Sürdürülen faaliyetler vergi öncesi kârı (zararı) | 3.224+%58,7 | 1.552−%50,0 | 2.149+%332 | 985+%108 | 474+%5,5 |
| Sürdürülen Faaliyetler Vergi (Gideri) Geliri | −984−%46,0 | −1.394 | 3.081 | −113+%331 | −26 |
| Dönem Vergi (Gideri) Geliri | −251+%5,1 | −182+%25,8 | −100−%45,5 | −112+%821 | −12−%59,0 |
| Ertelenmiş Vergi (Gideri) Geliri | −734−%53,7 | −1.211 | 3.181 | −1−%90,1 | −14 |
| Sürdürülen faaliyetler dönem kârı (zararı) | 2.240+%979 | 159−%97,9 | 5.230+%1.985 | 871+%94,5 | 448−%3,0 |
| Dönem kârı (zararı) | 2.240+%979 | 159−%97,9 | 5.230+%1.985 | 871+%94,5 | 448−%3,0 |
| Dönem Karının (Zararının) Dağılımı | |||||
| Ana Ortaklık Payları | 2.240+%979 | 159−%97,9 | 5.230+%1.985 | 871+%94,5 | 448−%3,0 |
| Diğer kapsamlı gelir kısmı | |||||
| Toplam kapsamlı gelir (gider) | 2.240+%979 | 159−%97,9 | 5.230+%1.985 | 871+%94,5 | 448−%3,0 |
| Toplam Kapsamlı Gelirin Dağılımı | |||||
| Ana Ortaklık Payları | 2.240+%979 | 159−%97,9 | 5.230+%1.985 | 871+%94,5 | 448−%3,0 |
Rakamların altındaki yüzde, aynı raporun önceki yıl sütununa göre değişimdir.
Çeyreklik dönemler
Milyon TL · enflasyon düzeltmeli; her sütun kendi rapor tarihinin parasıyla
| Milyon TL | Nisan–Haziran 2026 | Ocak–Mart 2026 | Temmuz–Eylül 2025 | Nisan–Haziran 2025 | Ocak–Mart 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Kâr veya zarar kısmı | |||||
| Hasılat | 8.708−%6,4 | 10.400+%30,2 | 7.745−%42,8 | 7.044−%47,9 | 6.104−%42,2 |
| Satışların Maliyeti | −4.534−%26,7 | −6.303+%39,6 | −4.694−%58,2 | −4.679−%53,6 | −3.450−%55,6 |
| Ticari faaliyetlerden brüt kâr (zarar) | 4.174+%33,6 | 4.096+%18,0 | 3.051+%31,9 | 2.366−%31,3 | 2.654−%4,8 |
| Brüt kâr (zarar) | 4.174+%33,6 | 4.096+%18,0 | 3.051+%31,9 | 2.366−%31,3 | 2.654−%4,8 |
| Genel Yönetim Giderleri | −491−%1,9 | −653+%36,1 | −410−%24,3 | −379+%18,3 | −367+%12,8 |
| Pazarlama Giderleri | −961+%41,6 | −641+%3,1 | −596−%22,1 | −514−%12,6 | −475−%5,7 |
| Esas Faaliyetlerden Diğer Gelirler | 36−%52,4 | 55+%34,0 | 63−%43,5 | 57−%16,2 | 31−%76,4 |
| Esas Faaliyetlerden Diğer Giderler | −56+%42,5 | −98+%168 | −20−%70,9 | −30 | −28−%51,9 |
| Esas faaliyet kârı (zararı) | 2.703+%36,3 | 2.759+%16,2 | 2.088+%99,0 | 1.501−%43,0 | 1.815−%10,7 |
| TFRS 9 Uyarınca Belirlenen Değer Düşüklüğü Kazançları (Zararları) ve Değer Düşüklüğü Zararlarının İptalleri | −53 | −23−%56,6 | −138 | 75+%33,9 | −40−%79,3 |
| Finansman geliri (gideri) öncesi faaliyet kârı (zararı) | 2.649+%27,3 | 2.736+%17,8 | 1.951+%80,1 | 1.575−%41,4 | 1.775−%3,5 |
| Finansman Gelirleri | 144−%26,4 | 67−%36,5 | 267+%132 | 148+%171 | 81−%24,0 |
| Finansman Giderleri | −271−%49,3 | −264−%53,1 | −495−%26,7 | −405−%33,3 | −431−%24,6 |
| Net Parasal Pozisyon Kazançları (Kayıpları) | −1.157+%42,3 | −1.454+%18,1 | −811+%13,6 | −616−%9,7 | −941−%22,4 |
| Sürdürülen faaliyetler vergi öncesi kârı (zararı) | 1.365+%47,0 | 1.086+%71,3 | 912 | 703−%51,6 | 484+%198 |
| Sürdürülen Faaliyetler Vergi (Gideri) Geliri | −245 | −647+%51,0 | −383+%45,1 | 114 | −327−%16,8 |
| Dönem Vergi (Gideri) Geliri | −145+%47,2 | −63+%297 | −270+%581 | −74+%42,6 | −12−%88,7 |
| Ertelenmiş Vergi (Gideri) Geliri | −101 | −584+%41,6 | −113−%49,6 | 188 | −315+%10,0 |
| Sürdürülen faaliyetler dönem kârı (zararı) | 1.120+%3,8 | 439+%114 | 529 | 816−%16,1 | 157 |
| Dönem kârı (zararı) | 1.120+%3,8 | 439+%114 | 529 | 816−%16,1 | 157 |
| Dönem Karının (Zararının) Dağılımı | |||||
| Ana Ortaklık Payları | 1.120+%3,8 | 439+%114 | 529 | 816−%16,1 | 157 |
| Diğer kapsamlı gelir kısmı | |||||
| Toplam kapsamlı gelir (gider) | 1.120+%3,8 | 439+%114 | 529 | 816−%16,1 | 157 |
| Toplam Kapsamlı Gelirin Dağılımı | |||||
| Ana Ortaklık Payları | 1.120+%3,8 | 439+%114 | 529 | 816−%16,1 | 157 |
Rakamların altındaki yüzde, aynı raporda önceki yılın aynı çeyreğine göre değişimdir.
Son rapor 13 Ağustos 2026 tarihinde açıklandı.
Bu sayfa bilgi amaçlıdır, yatırım tavsiyesi değildir.