TAV Havalimanları Holding (TAVHL) hissesi nasıl?
- Piyasa değeri
- 106 Mrd ₺
- Özsermaye kârlılığı
- %8,7
- Net kâr marjı
- %3,4
- Temettü (son 12 ay)
- %1,24
3 Soruda TAVHL
Finansalları nasıl?
Büyüme, kalite, temettü ve bilanço zayıf
Temel skor 41 / 100
Fiyatı makul mü?
Ucuz tarafta
- F/K
- 12,6 · sektör 11,3
- PD/DD
- 1,10 · sektör 1,54
Analist hedef ortalaması 433,98 ₺ · fiyatın %49,0 üstünde · 11 analist
Şirket rakamlarını euro ile açıklıyor; burada TL'ye çevrilmiş hali var.
Trend destekliyor mu?
Henüz değil · Yatay
Yatay durum 12 Haziran'da oluştu. Fiyat trend dönüş seviyesinin üstünde; Güçlü Trend için diğer koşulların da sağlanması gerekiyor.
- ✓Fiyat trend dönüş seviyesinin üstünde: sağlanıyor252,29 ₺
- –Trend gücü yeterli (ADX ≥ 25): sağlanmıyor16,4
- –Kısa vade uzun vadenin üstünde (EMA 12 > EMA 99): sağlanmıyor271,04 / 272,98
- ✓Yön alıcılardan yana (DI+ > DI−): sağlanıyor30,8 / 18,6
- ✓Haftalık trend yukarı: sağlanıyoryukarı
Trend dönüş seviyesi (Supertrend): 252,29 ₺ · fiyatın %13,4 altında
Ne anlama geliyor?
Finansallar. En güçlü alan değerleme (ortalama, 58 / 100), en zayıf alan bilanço sağlığı (zayıf, 21 / 100).
TAV Havalimanları Holding kısaca
5 Kasım 2026 kapanışı itibarıyla
- Faaliyet
- Havacılık ve Ulaşım sektörü · Yurtiçi ve yurtdışında havalimanı terminal işletmeciliği ve terminal hizmetleri
- Son rapor (2026 ilk 9 ay, TL'ye çevrilmiş)
- Hasılat 77,8 Mrd ₺ (+%27,8) · Net kâr 9,6 Mrd ₺ (+%139)
- Değerleme
- F/K 12,6 (sektör ortancası 11,3) · PD/DD 1,10 (1,54) → ucuz tarafta
- Borç durumu
- Net borç FAVÖK'ün 2,4 katı · Cari oran 1,26
- Sektördeki yeri
- F/K'de 7 şirket arasında 5. Özsermaye kârlılığında 8 şirket arasında 6.
- Temettü (son 12 ay)
- Hisse başına brüt 3,61 ₺ · verim %1,24
- Trend
- 12 Haziran 2026'dan beri Yatay
Son dört çeyrekte hasılat ve net kâr nasıl değişti?
| Tem–Eyl 2026 | Nis–Haz 2026 | Oca–Mar 2026 | Tem–Eyl 2025 | |
|---|---|---|---|---|
| HasılatMrd ₺ | 32,6+%21,2 | 26,7+%36,9 | 18,4+%27,6 | 26,9+%46,6 |
| Net kârMrd ₺ | 9,09+%52,6 | 3,52geçen yıl zarar | −2,99+%72,0 | 5,95+%55,8 |
Yüzde: önceki yılın aynı çeyreğine göre. TL'ye çevrilmiş tutarlar. Ekim–Aralık çeyreği ayrı açıklanmadığı için tabloda yok; yıl sonu rakamları finansal tablolarda.
Son haberler
Sık sorulanlar ve yöntem
TAVHL hakkında sık sorulanlar
- TAV Havalimanları Holding (TAVHL) hissesi nasıl?
- TAV Havalimanları Holding (TAVHL) Havacılık ve Ulaşım sektöründe işlem görüyor; 5 Kasım 2026 kapanışında hisse fiyatı 291,25 ₺, piyasa değeri 106 Mrd ₺. 2026 ilk 9 ay raporunda (TL'ye çevrilmiş) hasılat 77,8 Mrd ₺ (önceki yılın aynı dönemine göre +%27,8), net kâr 9,6 Mrd ₺ (+%139) oldu. F/K 12,6 (sektör ortancası 11,3) ve PD/DD 1,10 (sektör ortancası 1,54); fiyat sektörüne göre ucuz tarafta. Son 12 ayda hisse başına brüt 3,61 ₺ temettü ödedi; 12 Haziran 2026'dan beri Yatay durum sürüyor.
- TAV Havalimanları Holding ne iş yapar?
- TAV Havalimanları Holding Borsa İstanbul'da Havacılık ve Ulaşım sektöründe yer alıyor. Faaliyet konusu: Yurtiçi ve yurtdışında havalimanı terminal işletmeciliği ve terminal hizmetleri
- TAVHL temettü veriyor mu?
- Son 12 ayda hisse başına brüt 3,61 ₺ temettü ödendi (23 Temmuz 2026 ve 24 Eylül 2026); 5 Kasım 2026 kapanışına göre verim %1,24.
- TAVHL bilançosu nasıl?
- 30 Eylül 2026 itibarıyla toplam varlıklar 300 Mrd ₺, ana ortaklık özkaynağı 96,2 Mrd ₺. Net borç 85,8 Mrd ₺ (kiralamalar dahil); cari oran 1,26. Bilanço sayfası
- TAVHL F/K oranı kaç?
- 5 Kasım 2026 kapanışına göre F/K 12,6; sektör ortancası 11,3. PD/DD 1,10, sektör ortancası 1,54.
- TAVHL hissesinin teknik görünümü nasıl?
- 5 Kasım 2026 kapanışında trend durumu Yatay; bu durum 12 Haziran 2026'da başladı. Trend dönüş seviyesi (Supertrend) 252,29 ₺.
Trend durumu beş koşuldan çıkar; koşulların ve puanların hesabı Metodoloji sayfasında.
Finansalları nasıl?
Büyüme, kalite, temettü ve bilanço zayıf
Beş başlığın ağırlıklı ortalaması: kalite %30, değerleme %20, büyüme %20, bilanço sağlığı %20, temettü %10.
- Kalite40Özsermaye kârlılığı son 12 ayda %8,7 · 2025 net kâr marjı %3,4 · sağlamlık kontrolü 6/9.
- Değerleme58F/K 12,59 · sektör ortancası 11,30 · PD/DD 1,10 · sektör ortancası 1,54.
- Büyüme472025: hasılat +%38,7, net kâr −%57,1 · 2026 ilk 9 ay: hasılat +%27,8, net kâr +%138,9 (TL'ye çevrilmiş).
- Bilanço sağlığı21Net borç FAVÖK'ün 2,39 katı · cari oran 0,78 (2025 sonu).
- Temettü34Son 12 ay temettü verimi %1,24 · önceki 12 ayda ödeme yok.
Bu hisse için temel göstergelerin özeti gösteriliyor.
Büyüme
Yıllık değişim
Kârlılık
Oran, %
Değerleme
Fiyatı makul mü?
Sağlamlık kontrolü
Son yıllık rapor
Bilanço sağlığı
Dönem sonu
Temettü
Hisse başına brüt ödeme · TL
Finansal veri şu an alınamadı.