Piyasalar
İlaç ve Sağlık

MLP Sağlık Hizmetleri (MPARK) hissesi nasıl?

429,50₺
+%6,31 5 Kasım kapanışı
Piyasa değeri
82,0 Mrd ₺
Özsermaye kârlılığı
%13,2
Net kâr marjı
%10,1
Temettü (son 12 ay)
Ödeme yok
Karşılaştır

3 Soruda MPARK

BorsaPusula Skoru
Finansallar %60 · Trend %40 (yönlü)

Finansalları nasıl?

Kalite güçlü, bilanço ve temettü zayıf

Temel skor 51 / 100

  • Kalite82
  • Değerleme48
  • Büyüme55
  • Bilanço sağlığı30
  • Temettü0

Fiyatı makul mü?

Karışık

F/K
14,1 · sektör 20,3
PD/DD
1,86 · sektör 1,21

Analist hedef ortalaması 612,23 ₺ · fiyatın %42,5 üstünde · 7 analist

Trend destekliyor mu?

Henüz değil · Yatay

Yatay durum 5 Kasım'ta oluştu. Fiyat trend dönüş seviyesinin üstünde; Güçlü Trend için diğer koşulların da sağlanması gerekiyor.

  • Fiyat trend dönüş seviyesinin üstünde: sağlanıyor369,94 ₺
  • Trend gücü yeterli (ADX ≥ 25): sağlanıyor31,8
  • Kısa vade uzun vadenin üstünde (EMA 12 > EMA 99): sağlanmıyor399,66 / 420,79
  • Yön alıcılardan yana (DI+ > DI−): sağlanmıyor24,1 / 25,1
  • Haftalık trend yukarı: sağlanıyoryukarı

Trend dönüş seviyesi (Supertrend): 369,94 ₺ · fiyatın %13,9 altında

Ne anlama geliyor?

Finansallar. En güçlü alan kalite (güçlü, 82 / 100), en zayıf alan temettü (zayıf, 0 / 100).

MLP Sağlık Hizmetleri kısaca

5 Kasım 2026 kapanışı itibarıyla

Faaliyet
İlaç ve Sağlık sektörü · Sağlık hizmetleri ile ilgili olarak hastaneler, poliklinikler, ilk yardım, kan merkezleri, laboratuarlar…
Son rapor (2026 ilk 9 ay)
Hasılat 54,2 Mrd ₺ (+⁠%6,5) · Net kâr 5,6 Mrd ₺ (+⁠%5,0)
Değerleme
F/K 14,1 (sektör ortancası 20,3) · PD/DD 1,86 (1,21) → karışık
Borç durumu
Net borç FAVÖK'ün 0,8 katı · Cari oran 0,89
Sektördeki yeri
F/K'de 5 şirket arasında 1. Özsermaye kârlılığında 6 şirket arasında 1.
Temettü (son 12 ay)
Ödeme yok
Trend
5 Kasım 2026'dan beri Yatay

Son dört çeyrekte hasılat ve net kâr nasıl değişti?

Tem–Eyl
2026
Nis–Haz
2026
Oca–Mar
2026
Tem–Eyl
2025
HasılatMrd ₺18,2+%7,316,7+%6,716,3+%5,713,1+%0,2
Net kârMrd ₺2,22+%5,91,37−%0,81,67+%8,91,62−%41,9

Yüzde: önceki yılın aynı çeyreğine göre. Enflasyon düzeltmeli; her sütun kendi rapor tarihinin parasıyla. Ekim–Aralık çeyreği ayrı açıklanmadığı için tabloda yok; yıl sonu rakamları finansal tablolarda.

Son haberler

Sık sorulanlar ve yöntem

MPARK hakkında sık sorulanlar

MLP Sağlık Hizmetleri (MPARK) hissesi nasıl?
MLP Sağlık Hizmetleri (MPARK) İlaç ve Sağlık sektöründe işlem görüyor; 5 Kasım 2026 kapanışında hisse fiyatı 429,50 ₺, piyasa değeri 82,0 Mrd ₺. 2026 ilk 9 ay raporunda hasılat 54,2 Mrd ₺ (önceki yılın aynı dönemine göre +⁠%6,5), net kâr 5,6 Mrd ₺ (+⁠%5,0) oldu. F/K 14,1 (sektör ortancası 20,3) ve PD/DD 1,86 (sektör ortancası 1,21); iki oran sektörüne göre farklı yönleri gösteriyor. Son 12 ayda temettü ödemedi; 5 Kasım 2026'dan beri Yatay durum sürüyor.
MLP Sağlık Hizmetleri ne iş yapar?
MLP Sağlık Hizmetleri Borsa İstanbul'da İlaç ve Sağlık sektöründe yer alıyor. Faaliyet konusu: Sağlık hizmetleri ile ilgili olarak hastaneler, poliklinikler, ilk yardım, kan merkezleri, laboratuarlar, huzurevi, kreş, çocuk bakım evleri açmak ve evde bakım hizmetleri sunmak, radyoloji tesisleri kurmak ve işletmek, (leasing, adi kira veya hasılat kirası yolu ile) kiralamak ve kiraya vermek, satın almak ve bu tesisleri satmak.
MPARK temettü veriyor mu?
Son 12 ayda temettü ödemesi yok.
MPARK bilançosu nasıl?
30 Eylül 2026 itibarıyla toplam varlıklar 107 Mrd ₺, ana ortaklık özkaynağı 44,1 Mrd ₺. Net borç 14,6 Mrd ₺ (kiralamalar dahil); cari oran 0,89. Bilanço sayfası
MPARK F/K oranı kaç?
5 Kasım 2026 kapanışına göre F/K 14,1; sektör ortancası 20,3. PD/DD 1,86, sektör ortancası 1,21.
MPARK hissesinin teknik görünümü nasıl?
5 Kasım 2026 kapanışında trend durumu Yatay; bu durum 5 Kasım 2026'da başladı. Trend dönüş seviyesi (Supertrend) 369,94 ₺.

Trend durumu beş koşuldan çıkar; koşulların ve puanların hesabı Metodoloji sayfasında.

Finansalları nasıl?

Kalite güçlü, bilanço ve temettü zayıf

Temel skor
100 üzerinden

Beş başlığın ağırlıklı ortalaması: kalite %30, değerleme %20, büyüme %20, bilanço sağlığı %20, temettü %10.

  • Kalite82Özsermaye kârlılığı son 12 ayda %13,2 · 2025 net kâr marjı %10,1 · sağlamlık kontrolü 6/9.
  • Değerleme48F/K 14,14 · sektör ortancası 20,27 · PD/DD 1,86 · sektör ortancası 1,21.
  • Büyüme552025: hasılat +%6,0, net kâr −%18,8 · 2026 ilk 9 ay: hasılat +%6,5, net kâr +%5,0 (enflasyon düzeltmeli).
  • Bilanço sağlığı30Net borç FAVÖK'ün 0,79 katı · cari oran 1,29 (2025 sonu).
  • Temettü0Son iki yılda nakit temettü ödemesi yok.