Piyasalar
Perakende

Mavi Giyim (MAVI) hissesi nasıl?

35,92₺
+%0,96 5 Kasım kapanışı
Piyasa değeri
28,5 Mrd ₺
Özsermaye kârlılığı
%11,9
Net kâr marjı
%4,8
Temettü (son 12 ay)
%4,66
Karşılaştır

3 Soruda MAVI

BorsaPusula Skoru
Finansallar %60 · Trend %40 (yönlü)

Finansalları nasıl?

Temettü, kalite ve bilanço güçlü, büyüme zayıf

Temel skor 57 / 100

  • Kalite76
  • Değerleme25
  • Büyüme25
  • Bilanço sağlığı75
  • Temettü88

Fiyatı makul mü?

Pahalı tarafta

F/K
15,8 · sektör 15,8
PD/DD
1,87 · sektör 0,88

Analist hedef ortalaması 63,13 ₺ · fiyatın %75,7 üstünde · 8 analist

Trend destekliyor mu?

Hayır · Trend Bozuldu

Trend Bozuldu 30 Ekim'de oluştu. Kapanış 36,70 ₺ üstüne çıkmadan (fiyatın %2,2 üstü) trend desteklemiyor.

  • Fiyat trend dönüş seviyesinin üstünde: sağlanmıyor36,70 ₺
  • Trend gücü yeterli (ADX ≥ 25): sağlanıyor26,8
  • Kısa vade uzun vadenin üstünde (EMA 12 > EMA 99): sağlanmıyor35,09 / 37,70
  • Yön alıcılardan yana (DI+ > DI−): sağlanmıyor18,0 / 23,0
  • Haftalık trend yukarı: sağlanmıyoraşağı

Trend dönüş seviyesi (Supertrend): 36,70 ₺ · fiyatın %2,2 üstünde

Ne anlama geliyor?

Finansallar. En güçlü alan temettü (güçlü, 88 / 100), en zayıf alan büyüme (zayıf, 25 / 100).

Mavi Giyim kısaca

5 Kasım 2026 kapanışı itibarıyla

Faaliyet
Perakende sektörü · Her türlü hazır giyim eşyası ve tekstil ürününün tasarımı, imalatı, ithalatı, ihracatı ve pazarlamasıdır
Son rapor (2026 ilk yarı)
Hasılat 25,8 Mrd ₺ (−⁠%1,1) · Net kâr 980,3 Mn ₺ (−⁠%33,0)
Değerleme
F/K 15,8 (sektör ortancası 15,8) · PD/DD 1,87 (0,88) → pahalı tarafta
Borç durumu
Net nakit 4,1 Mrd ₺ · Cari oran 1,45
Sektördeki yeri
F/K'de 5 şirket arasında 3. Özsermaye kârlılığında 7 şirket arasında 2.
Temettü (son 12 ay)
Hisse başına brüt 1,67 ₺ · verim %4,66
Trend
30 Ekim 2026'dan beri Trend Bozuldu

Son dört çeyrekte hasılat ve net kâr nasıl değişti?

Nis–Haz
2026
Oca–Mar
2026
Tem–Eyl
2025
Nis–Haz
2025
HasılatMrd ₺12,6−%0,412,7−%1,912,2−%1,39,56−%3,6
Net kârMrd ₺0,26−%13,60,69−%38,11,01+%2,70,23−%66,2

Yüzde: önceki yılın aynı çeyreğine göre. Enflasyon düzeltmeli; her sütun kendi rapor tarihinin parasıyla. Ekim–Aralık çeyreği ayrı açıklanmadığı için tabloda yok; yıl sonu rakamları finansal tablolarda.

Son haberler

Teknik ayrıntılar
Sık sorulanlar ve yöntem

MAVI hakkında sık sorulanlar

Mavi Giyim (MAVI) hissesi nasıl?
Mavi Giyim (MAVI) Perakende sektöründe işlem görüyor; 5 Kasım 2026 kapanışında hisse fiyatı 35,92 ₺, piyasa değeri 28,5 Mrd ₺. 2026 ilk yarı raporunda hasılat 25,8 Mrd ₺ (önceki yılın aynı dönemine göre −⁠%1,1), net kâr 980,3 Mn ₺ (−⁠%33,0) oldu. F/K 15,8 (sektör ortancası 15,8) ve PD/DD 1,87 (sektör ortancası 0,88); fiyat sektörüne göre pahalı tarafta. Son 12 ayda hisse başına brüt 1,67 ₺ temettü ödedi; 30 Ekim 2026'dan beri Trend Bozuldu durumu sürüyor.
Mavi Giyim ne iş yapar?
Mavi Giyim Borsa İstanbul'da Perakende sektöründe yer alıyor. Faaliyet konusu: Her türlü hazır giyim eşyası ve tekstil ürününün tasarımı, imalatı, ithalatı, ihracatı ve pazarlamasıdır.
MAVI temettü veriyor mu?
Son 12 ayda hisse başına brüt 1,67 ₺ temettü ödendi (8 Mayıs 2026); 5 Kasım 2026 kapanışına göre verim %4,66.
MAVI bilançosu nasıl?
30 Haziran 2026 itibarıyla toplam varlıklar 32,4 Mrd ₺, ana ortaklık özkaynağı 15,2 Mrd ₺. Net nakit 3,2 Mrd ₺; cari oran 1,45. Bilanço sayfası
MAVI F/K oranı kaç?
5 Kasım 2026 kapanışına göre F/K 15,8; sektör ortancası 15,8. PD/DD 1,87, sektör ortancası 0,88.
MAVI hissesinin teknik görünümü nasıl?
5 Kasım 2026 kapanışında trend durumu Trend Bozuldu; bu durum 30 Ekim 2026'da başladı. Trend dönüş seviyesi (Supertrend) 36,70 ₺.

Trend durumu beş koşuldan çıkar; koşulların ve puanların hesabı Metodoloji sayfasında.

Finansalları nasıl?

Temettü, kalite ve bilanço güçlü, büyüme zayıf

Temel skor
100 üzerinden

Beş başlığın ağırlıklı ortalaması: kalite %30, değerleme %20, büyüme %20, bilanço sağlığı %20, temettü %10.

  • Kalite76Özsermaye kârlılığı son 12 ayda %11,9 · 2025 net kâr marjı %4,8 · sağlamlık kontrolü 4/9.
  • Değerleme25F/K 15,76 · sektör ortancası 15,76 · PD/DD 1,87 · sektör ortancası 0,88.
  • Büyüme252025: hasılat −%5,2, net kâr −%35,6 · 2026 ilk yarı: hasılat −%1,1, net kâr −%33,0 (enflasyon düzeltmeli).
  • Bilanço sağlığı75Net nakit 4,1 Mrd ₺ · cari oran 1,63 (2025 sonu).
  • Temettü88Son 12 ay temettü verimi %4,66 · önceki 12 ayda da ödeme var.

Şirket bildirimleri

Eylül 2026

Finansal raporFinansal Rapor

Ağustos 2026

Haziran 2026

Finansal raporFinansal Rapor

Mayıs 2026

Nisan 2026