Gentaş Dekoratif Yüzeyler (GENTS) hissesi nasıl?
- Piyasa değeri
- 2,6 Mrd ₺
- Özsermaye kârlılığı
- %9,8
- Net kâr marjı
- %5,1
- Temettü (son 12 ay)
- %4,55
3 Soruda GENTS
Finansalları nasıl?
Büyüme, temettü, kalite ve bilanço güçlü
Temel skor 81 / 100
Fiyatı makul mü?
Ucuz tarafta
- F/K
- 6,3 · BIST 11,1
- PD/DD
- 0,62 · BIST 0,78
Sektörde yeterli şirket olmadığı için piyasa geneline göre.
Trend destekliyor mu?
Hayır · Trend Bozuldu
Trend Bozuldu 24 Eylül'de oluştu. Kapanış 3,57 ₺ üstüne çıkmadan (fiyatın %3,5 üstü) trend desteklemiyor.
- –Fiyat trend dönüş seviyesinin üstünde: sağlanmıyor3,57 ₺
- ✓Trend gücü yeterli (ADX ≥ 25): sağlanıyor44,3
- –Kısa vade uzun vadenin üstünde (EMA 12 > EMA 99): sağlanmıyor3,41 / 4,99
- –Yön alıcılardan yana (DI+ > DI−): sağlanmıyor22,2 / 36,8
- –Haftalık trend yukarı: sağlanmıyoraşağı
Trend dönüş seviyesi (Supertrend): 3,57 ₺ · fiyatın %3,5 üstünde
Ne anlama geliyor?
Finansallar. En güçlü alan büyüme (güçlü, 88 / 100), en zayıf alan bilanço sağlığı (güçlü, 75 / 100).
Gentaş Dekoratif Yüzeyler kısaca
5 Kasım 2026 kapanışı itibarıyla
- Faaliyet
- Kağıt ve Ambalaj sektörü · Masa tablaları, okul sıraları, sandalye oturak-arkalıkları ile emprenyeli kağıt ve laminat üretimi ve satışı
- Son rapor (2026 ilk yarı)
- Hasılat 2,6 Mrd ₺ (−%3,6) · Net kâr 203,4 Mn ₺ (+%284)
- Değerleme
- F/K 6,3 (BIST ortancası 11,1) · PD/DD 0,62 (0,78) → ucuz tarafta
- Borç durumu
- Net nakit 303,0 Mn ₺ · Cari oran 1,92
- Sektördeki yeri
- Özsermaye kârlılığında 5 şirket arasında 1.
- Temettü (son 12 ay)
- Hisse başına brüt 0,16 ₺ · verim %4,55
- Trend
- 24 Eylül 2026'dan beri Trend Bozuldu
Son dört çeyrekte hasılat ve net kâr nasıl değişti?
| Nis–Haz 2026 | Oca–Mar 2026 | Tem–Eyl 2025 | Nis–Haz 2025 | |
|---|---|---|---|---|
| HasılatMrd ₺ | 1,32−%8,3 | 1,23+%1,6 | 1,23−%9,2 | 1,09+%3,0 |
| Net kârMn ₺ | −101geçen yıl kâr | 284+%3.542 | 28,0+%2.639 | 33,7−%82,4 |
Yüzde: önceki yılın aynı çeyreğine göre. Enflasyon düzeltmeli; her sütun kendi rapor tarihinin parasıyla. Ekim–Aralık çeyreği ayrı açıklanmadığı için tabloda yok; yıl sonu rakamları finansal tablolarda.
Son haberler
Teknik ayrıntılar
Göstergelerin ne anlama geldiği Metodoloji'de: ADX (yeni sekmede açılır), RSI (yeni sekmede açılır), EMA (yeni sekmede açılır), DI± (yeni sekmede açılır), Supertrend (yeni sekmede açılır).
Hacim Profili
Sık sorulanlar ve yöntem
GENTS hakkında sık sorulanlar
- Gentaş Dekoratif Yüzeyler (GENTS) hissesi nasıl?
- Gentaş Dekoratif Yüzeyler (GENTS) Kağıt ve Ambalaj sektöründe işlem görüyor; 5 Kasım 2026 kapanışında hisse fiyatı 3,45 ₺, piyasa değeri 2,6 Mrd ₺. 2026 ilk yarı raporunda hasılat 2,6 Mrd ₺ (önceki yılın aynı dönemine göre −%3,6), net kâr 203,4 Mn ₺ (+%284) oldu. F/K 6,3 (BIST ortancası 11,1) ve PD/DD 0,62 (BIST ortancası 0,78); fiyat piyasa geneline göre ucuz tarafta. Son 12 ayda hisse başına brüt 0,16 ₺ temettü ödedi; 24 Eylül 2026'dan beri Trend Bozuldu durumu sürüyor.
- Gentaş Dekoratif Yüzeyler ne iş yapar?
- Gentaş Dekoratif Yüzeyler Borsa İstanbul'da Kağıt ve Ambalaj sektöründe yer alıyor. Faaliyet konusu: Masa tablaları, okul sıraları, sandalye oturak-arkalıkları ile emprenyeli kağıt ve laminat üretimi ve satışı.
- GENTS temettü veriyor mu?
- Son 12 ayda hisse başına brüt 0,16 ₺ temettü ödendi (22 Mayıs 2026); 5 Kasım 2026 kapanışına göre verim %4,55.
- GENTS bilançosu nasıl?
- 30 Haziran 2026 itibarıyla toplam varlıklar 6,5 Mrd ₺, ana ortaklık özkaynağı 4,2 Mrd ₺. Net nakit 178,6 Mn ₺; cari oran 1,92. Bilanço sayfası
- GENTS F/K oranı kaç?
- 5 Kasım 2026 kapanışına göre F/K 6,3; BIST ortancası 11,1. PD/DD 0,62, BIST ortancası 0,78.
- GENTS hissesinin teknik görünümü nasıl?
- 5 Kasım 2026 kapanışında trend durumu Trend Bozuldu; bu durum 24 Eylül 2026'da başladı. Trend dönüş seviyesi (Supertrend) 3,57 ₺.
Trend durumu beş koşuldan çıkar; koşulların ve puanların hesabı Metodoloji sayfasında.
Finansalları nasıl?
Büyüme, temettü, kalite ve bilanço güçlü
Beş başlığın ağırlıklı ortalaması: kalite %30, değerleme %20, büyüme %20, bilanço sağlığı %20, temettü %10.
- Kalite81Özsermaye kârlılığı son 12 ayda %9,8 · 2025 net kâr marjı %5,1 · sağlamlık kontrolü 6/9.
- Değerleme79F/K 6,30 · piyasa ortancası 11,08 · PD/DD 0,62 · piyasa ortancası 0,78.
- Büyüme882025: hasılat −%0,8, net kâr +%81,4 · 2026 ilk yarı: hasılat −%3,6, net kâr +%284,3 (enflasyon düzeltmeli).
- Bilanço sağlığı75Net nakit 303 Mn ₺ · cari oran 1,88 (2025 sonu).
- Temettü85Son 12 ay temettü verimi %4,55 · önceki 12 ayda da ödeme var.
Bu hisse için temel göstergelerin özeti gösteriliyor.
Büyüme
Yıllık değişim
Kârlılık
Oran, %
Değerleme
Fiyatı makul mü?
Sağlamlık kontrolü
Son yıllık rapor
Bilanço sağlığı
Dönem sonu
Temettü
Hisse başına brüt ödeme · TL
Finansal veri şu an alınamadı.