Işıklar Enerji ve Yapı Holding (IEYHO) hissesi nasıl?
- Piyasa değeri
- 3,2 Mrd ₺
- Özsermaye kârlılığı
- −%46,2
- Net kâr marjı
- −%25,9
- Temettü (son 12 ay)
- Ödeme yok
3 Soruda IEYHO
Finansalları nasıl?
Kalite, büyüme, bilanço ve temettü zayıf
Temel skor 18 / 100
Fiyatı makul mü?
Pahalı tarafta
- PD/DD
- 1,57 · sektör 0,47
Trend destekliyor mu?
Hayır · Trend Bozuldu
Trend Bozuldu 25 Eylül'de oluştu. Kapanış 12,75 ₺ üstüne çıkmadan (fiyatın %114,3 üstü) trend desteklemiyor.
- –Fiyat trend dönüş seviyesinin üstünde: sağlanmıyor12,75 ₺
- ✓Trend gücü yeterli (ADX ≥ 25): sağlanıyor83,9
- –Kısa vade uzun vadenin üstünde (EMA 12 > EMA 99): sağlanmıyor12,62 / 100,90
- –Yön alıcılardan yana (DI+ > DI−): sağlanmıyor5,5 / 87,0
- –Haftalık trend yukarı: sağlanmıyoraşağı
Trend dönüş seviyesi (Supertrend): 12,75 ₺ · fiyatın %114,3 üstünde
Ne anlama geliyor?
Finansallar. En güçlü alan kalite (zayıf, 28 / 100), en zayıf alan temettü (zayıf, 0 / 100).
Işıklar Enerji ve Yapı Holding kısaca
5 Kasım 2026 kapanışı itibarıyla
- Faaliyet
- Holding sektörü · Holding'in esas amacı kurulmuş veya kurulacak şirketlerin sermaye ve yönetimine katılarak bunların yatırım…
- Son rapor (2026 ilk yarı)
- Hasılat 159,8 Mn ₺ (−%91,9) · Net zarar 520,2 Mn ₺ (+%87,1)
- Değerleme
- F/K hesaplanmıyor (son 12 ayda net zarar) · PD/DD 1,57 (sektör ortancası 0,47) → pahalı tarafta
- Borç durumu
- Cari oran 0,62
- Sektördeki yeri
- Özsermaye kârlılığında 28 şirket arasında 27.
- Temettü (son 12 ay)
- Ödeme yok
- Trend
- 25 Eylül 2026'dan beri Trend Bozuldu
Son dört çeyrekte hasılat ve net kâr nasıl değişti?
| Nis–Haz 2026 | Oca–Mar 2026 | Tem–Eyl 2025 | Nis–Haz 2025 | |
|---|---|---|---|---|
| HasılatMn ₺ | 26,6−%97,4 | 124−%86,0 | 869−%31,9 | 775−%9,5 |
| Net kârMn ₺ | −209+%199 | −291+%49,4 | −182+%152 | −52,9+%68,7 |
Yüzde: önceki yılın aynı çeyreğine göre. Enflasyon düzeltmeli; her sütun kendi rapor tarihinin parasıyla. Ekim–Aralık çeyreği ayrı açıklanmadığı için tabloda yok; yıl sonu rakamları finansal tablolarda.
Son haberler
Teknik ayrıntılar
Göstergelerin ne anlama geldiği Metodoloji'de: ADX (yeni sekmede açılır), RSI (yeni sekmede açılır), EMA (yeni sekmede açılır), DI± (yeni sekmede açılır), Supertrend (yeni sekmede açılır).
Hacim Profili
Sık sorulanlar ve yöntem
IEYHO hakkında sık sorulanlar
- Işıklar Enerji ve Yapı Holding (IEYHO) hissesi nasıl?
- Işıklar Enerji ve Yapı Holding (IEYHO) Holding sektöründe işlem görüyor; 5 Kasım 2026 kapanışında hisse fiyatı 5,95 ₺, piyasa değeri 3,2 Mrd ₺. 2026 ilk yarı raporunda hasılat 159,8 Mn ₺ (önceki yılın aynı dönemine göre −%91,9), net zarar 520,2 Mn ₺ (+%87,1) oldu. Son 12 ayda net zarar olduğu için F/K hesaplanmıyor; PD/DD 1,57 (sektör ortancası 0,47); fiyat sektörüne göre pahalı tarafta. Son 12 ayda temettü ödemedi; 25 Eylül 2026'dan beri Trend Bozuldu durumu sürüyor.
- Işıklar Enerji ve Yapı Holding ne iş yapar?
- Işıklar Enerji ve Yapı Holding Borsa İstanbul'da Holding sektöründe yer alıyor. Faaliyet konusu: Holding'in esas amacı kurulmuş veya kurulacak şirketlerin sermaye ve yönetimine katılarak bunların yatırım, finansman, organizasyon ve yönetim işlerini toplu bir bünye içerisinde ve ekonomik dalgalanmalara karşı yatırımların güvenliğini artırmak ve böylece bu şirketlerin sağlıklı şekilde milli ekonominin gereklerine uygun olarak gelişmelerini ve devamlılıklarını teminat altına almak ve bu amaca…
- IEYHO temettü veriyor mu?
- Son 12 ayda temettü ödemesi yok.
- IEYHO bilançosu nasıl?
- 30 Haziran 2026 itibarıyla toplam varlıklar 2,3 Mrd ₺, ana ortaklık özkaynağı 2,1 Mrd ₺. Net nakit 2,6 Mn ₺; cari oran 0,62. Bilanço sayfası
- IEYHO F/K oranı kaç?
- Son 12 ayda net zarar olduğu için F/K hesaplanmıyor. PD/DD 1,57, sektör ortancası 0,47.
- IEYHO hissesinin teknik görünümü nasıl?
- 5 Kasım 2026 kapanışında trend durumu Trend Bozuldu; bu durum 25 Eylül 2026'da başladı. Trend dönüş seviyesi (Supertrend) 12,75 ₺.
Trend durumu beş koşuldan çıkar; koşulların ve puanların hesabı Metodoloji sayfasında.
Finansalları nasıl?
Kalite, büyüme, bilanço ve temettü zayıf
Beş başlığın ağırlıklı ortalaması: kalite %30, değerleme %20, büyüme %20, bilanço sağlığı %20, temettü %10.
- Kalite28Özsermaye kârlılığı son 12 ayda −%46,2 · 2025 net kâr marjı −%25,9 · sağlamlık kontrolü 6/9.
- Değerleme0Son 12 ayda zarar olduğu için F/K yok · PD/DD 1,57 · sektör ortancası 0,47.
- Büyüme282025: hasılat −%37,6, net kâr +%18,1 · 2026 ilk yarı: hasılat −%91,9, net kâr −%87,1 (enflasyon düzeltmeli).
- Bilanço sağlığı19Net borç 118 Mn ₺, FAVÖK negatif · cari oran 1,20 (2025 sonu).
- Temettü0Son iki yılda nakit temettü ödemesi yok.
Bu hisse için temel göstergelerin özeti gösteriliyor.
Büyüme
Yıllık değişim
Kârlılık
Oran, %
Değerleme
Fiyatı makul mü?
Sağlamlık kontrolü
Son yıllık rapor
Bilanço sağlığı
Dönem sonu
Temettü
Hisse başına brüt ödeme · TL
Finansal veri şu an alınamadı.