Garanti BBVA (GARAN) hissesi nasıl?
- Piyasa değeri
- 594 Mrd ₺
- Özsermaye kârlılığı
- %23,7
- Gider / gelir
- %43,5
- Temettü (son 12 ay)
- %3,72
3 Soruda GARAN
Finansalları nasıl?
Kalite ve temettü güçlü, büyüme zayıf
Temel skor 61 / 100
Fiyatı makul mü?
Makul
- F/K
- 4,8 · sektör 4,8
- PD/DD
- 1,14 · sektör 0,95
Analist hedef ortalaması 181,09 ₺ · fiyatın %28,0 üstünde · 15 analist
Trend destekliyor mu?
Henüz değil · Yatay
Yatay durum 14 Mayıs'ta oluştu. Fiyat trend dönüş seviyesinin üstünde; Güçlü Trend için diğer koşulların da sağlanması gerekiyor.
- ✓Fiyat trend dönüş seviyesinin üstünde: sağlanıyor125,99 ₺
- –Trend gücü yeterli (ADX ≥ 25): sağlanmıyor23,5
- ✓Kısa vade uzun vadenin üstünde (EMA 12 > EMA 99): sağlanıyor131,85 / 131,12
- ✓Yön alıcılardan yana (DI+ > DI−): sağlanıyor30,2 / 17,2
- ✓Haftalık trend yukarı: sağlanıyoryukarı
Trend dönüş seviyesi (Supertrend): 125,99 ₺ · fiyatın %11,0 altında
Ne anlama geliyor?
Finansallar. En güçlü alan kalite (güçlü, 77 / 100), en zayıf alan büyüme (zayıf, 43 / 100).
Garanti BBVA kısaca
5 Kasım 2026 kapanışı itibarıyla
- Faaliyet
- Bankacılık sektörü · Her türlü Banka İşlemleri; bankacılık Kanununun verdiği imkanlar dairesinde her çeşit teşebbüslere girişmek ve…
- Son rapor (2026 ilk 9 ay)
- Net faiz geliri 226 Mrd ₺ (+%68,7) · Net kâr 96,6 Mrd ₺ (+%15,8)
- Değerleme
- F/K 4,8 (sektör ortancası 4,8) · PD/DD 1,14 (0,95) → makul
- Borç durumu
- Kredi/mevduat oranı %88,9
- Sektördeki yeri
- F/K'de 8 şirket arasında 4. Özsermaye kârlılığında 8 şirket arasında 1.
- Temettü (son 12 ay)
- Hisse başına brüt 5,27 ₺ · verim %3,72
- Trend
- 14 Mayıs 2026'dan beri Yatay
Son dört çeyrekte net faiz geliri ve net kâr nasıl değişti?
| Tem–Eyl 2026 | Nis–Haz 2026 | Oca–Mar 2026 | Tem–Eyl 2025 | |
|---|---|---|---|---|
| Net faiz geliriMrd ₺ | 86,9+%60,6 | 67,7+%62,5 | 71,4+%87,0 | 55,5+%74,3 |
| Net kârMrd ₺ | 33,2+%8,9 | 30,3+%8,8 | 33,2+%32,1 | 30,5+%37,8 |
Yüzde: önceki yılın aynı çeyreğine göre. Ekim–Aralık çeyreği ayrı açıklanmadığı için tabloda yok; yıl sonu rakamları finansal tablolarda.
Son haberler
Sık sorulanlar ve yöntem
GARAN hakkında sık sorulanlar
- Garanti BBVA (GARAN) hissesi nasıl?
- Garanti BBVA (GARAN) Bankacılık sektöründe işlem görüyor; 5 Kasım 2026 kapanışında hisse fiyatı 141,50 ₺, piyasa değeri 594 Mrd ₺. 2026 ilk 9 ay raporunda net faiz geliri 226 Mrd ₺ (önceki yılın aynı dönemine göre +%68,7), net kâr 96,6 Mrd ₺ (+%15,8) oldu. F/K 4,8 (sektör ortancası 4,8) ve PD/DD 1,14 (sektör ortancası 0,95); fiyat sektörüne göre makul düzeyde. Son 12 ayda hisse başına brüt 5,27 ₺ temettü ödedi; 14 Mayıs 2026'dan beri Yatay durum sürüyor.
- Garanti BBVA ne iş yapar?
- Garanti BBVA Borsa İstanbul'da Bankacılık sektöründe yer alıyor. Faaliyet konusu: Her türlü Banka İşlemleri; bankacılık Kanununun verdiği imkanlar dairesinde her çeşit teşebbüslere girişmek ve şirket kurmak ve bunların hisse senetlerini satın almak ve satmak; bankacılıkta müteraffik vekalet, sigorta acenteliği, komisyon ve nakliye işleri yapmak…
- GARAN temettü veriyor mu?
- Son 12 ayda hisse başına brüt 5,27 ₺ temettü ödendi (9 Nisan 2026); 5 Kasım 2026 kapanışına göre verim %3,72.
- GARAN bilançosu nasıl?
- 30 Eylül 2026 itibarıyla toplam varlıklar 5,58 T ₺, krediler 3,25 T ₺, mevduat 3,65 T ₺, özkaynaklar 519 Mrd ₺. Kredilerin mevduata oranı %88,9. Bilanço sayfası
- GARAN F/K oranı kaç?
- 5 Kasım 2026 kapanışına göre F/K 4,8; sektör ortancası 4,8. PD/DD 1,14, sektör ortancası 0,95.
- GARAN hissesinin teknik görünümü nasıl?
- 5 Kasım 2026 kapanışında trend durumu Yatay; bu durum 14 Mayıs 2026'da başladı. Trend dönüş seviyesi (Supertrend) 125,99 ₺.
Trend durumu beş koşuldan çıkar; koşulların ve puanların hesabı Metodoloji sayfasında.
Finansalları nasıl?
Kalite ve temettü güçlü, büyüme zayıf
Beş başlığın ağırlıklı ortalaması: kalite %30, değerleme %20, büyüme %20, bilanço sağlığı %20, temettü %10.
- Kalite77Özsermaye kârlılığı son 12 ayda %23,7 · banka ortancası %18,3 · 2025 gider / gelir %43,5 · sağlamlık kontrolü 3/5.
- Değerleme43F/K 4,83 · sektör ortancası 4,81 · PD/DD 1,14 · sektör ortancası 0,95.
- Büyüme432025: faaliyet gelirleri +%42,9, net kâr +%20,4 · 2026 ilk 9 ay: faaliyet gelirleri +%36,6, net kâr +%15,8 (nominal TL).
- Bilanço sağlığı68Kredi / mevduat %86,2 · özkaynak / varlık %9,8.
- Temettü75Son 12 ay temettü verimi %3,72 · önceki 12 ayda da ödeme var.
Bu hisse için temel göstergelerin özeti gösteriliyor.
Büyüme
Yıllık değişim
Kârlılık
Oran, %
Değerleme
Fiyatı makul mü?
Sağlamlık kontrolü
Son yıllık rapor
Bilanço sağlığı
Dönem sonu
Temettü
Hisse başına brüt ödeme · TL
Finansal veri şu an alınamadı.